Zacznij działać – nie ma to tamto!

Nie bój się marzyć

Po co tutaj jestem?

Witam Cię serdecznie na moim blogu. Chcę Ci tutaj pokazać jak zacząć działać i nie odkładać marzeń na później.

Pomysł na bloga bardzo długo kiełkował w mojej głowie. Odkąd pamiętam, zawsze lubiłam przelewać swoje myśli na papier (a teraz na monitor laptopa). Nigdy jednak nie miałam wystarczająco czasu ani, przede wszystkim, odwagi, aby wyjść z tym do szerszej publiczności.

Od zawsze interesowała mnie tematyka nauczania i rozwijania kompetencji miękkich. Jednak prawdziwego bakcyla załapałam 10 lat temu podczas studiów podyplomowych na kierunku Trener Biznesu. Od tamtego czasu przechodziłam przez różne etapy, od wielkiej fascynacji po zwątpienie w samą ideę. Teraz po wielu latach chciałabym się z Tobą podzielić swoimi spostrzeżeniami. Wszystkie metody, ćwiczenia i zadania opisywane tutaj przetestowałam na sobie i dzielę się nimi tutaj, ponieważ uważam, że są wartościowe.

W pogoni za marzeniem

Kilka miesięcy temu zaczęłam pracować z domu, dzięki czemu zyskałam trochę czasu dla siebie. Był to dla mnie okres wielu refleksji. Zaczęłam się zastanawiać nad tym, czego tak naprawdę oczekuję od życia, jakie są moje wartości, plany długoterminowe, misja. Uświadomiłam sobie, że idealny moment na spełnianie marzeń rzadko pojawia się w życiu. A może nawet nigdy. Jeśli naprawdę chcę zacząć pisać to właśnie teraz. I zaczęłam działać. Mimo braku doświadczenia i strachu. I kiedy podjęłam tę decyzję coś zaczęło się zmieniać. Wygląda to tak, jakby nagle wszystkie puzle życia zaczęły się układać. Zaczęłam odkrywać w sobie ogromne pokłady energii i kreatywności, o które się nigdy nie podejrzewałam.

Przygotowując się do całego przedsięwzięcia, musiałam wejść w świat zupełnie mi dotąd nieznany. Dziesiątki godzin oglądania, czytania, szkoleń, webinarów. Zdaję sobie sprawę, że nadal muszę się dużo nauczyć i dopracować wiele szczegółów, ale jak mawia Ola Budzyńska z bloga Pani Swojego Czasu https://www.paniswojegoczasu.pl/: „zrobione jest lepsze od doskonałego”.

I tak oto, witam Cię na blogu Nie ma to tamto! W którym będę Cię zachęcać do sięgania po swoje marzenia, ale w sposób bardzo pragmatyczny. Ponieważ sukces wypływa z wnętrza. „Poukładaj” najpierw siebie a Twój świat też się zacznie zmieniać. Tylko musisz zacząć działać.

Leave a Reply

%d bloggers like this: